OK
title-leftمعرفی شرکت title-right
bg-corner
 

 معرفی شرکت کشتی‌سازی عظیم گسترش هرمز

شرکت صنایع کشتی‌سازی عظیم گسترش هرمز با مساحتی حدود 130 هکتار در 37 کیلومتری غرب بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی خلیج‌فارس قرارگرفته است که با دارا بودن دو حوض به ابعاد 5/14*80*375 و 5/14*80*475 متر در کشور منحصربه‌فرد و در منطقه نیز جزء بزرگ‌ترین داک ها است.

این شرکت با دارا بودن یکی از بزرگ‌ترین زیرساخت‌های تعمیرات و ساخت انواع شناورهای پهن‌پیکر (نفت‌کش با ظرفیت 300 هزار تن و کشتی حمل گاز با ظرفیت 140 هزار مترمکعب) و دکل‌های حفاری و بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی پس از یک دوره آزمایشی از سال 1395 وارد بازار تعمیرات شناورها گردید؛ تا ازاین‌پس صنایع دریایی کشور با ظرفیت بیشتری آماده ارائه خدمات به مشتریان داخلی و خارجی باشد.

شرکت صنایع کشتی‌سازی عظیم گسترش هرمز با اتکا به امکاناتی از قبیل حوض‌های خشک، ماشین‌آلات و تجهیزات جدید و کارکنانی با دانش تخصصی کافی درزمینه‌ی کشتی‌سازی، این قابلیت و توانمندی را به وجود آورده است که هم درزمینه‌ی تعمیرات و هم نوسازی انجام پروژه‌های بزرگی را در دستور کار خود قرار دهد و جوابگوی متقاضیان در زمینه‌های مختلف اعم از فنی، مهندسی و پشتیبانی باشد.

موقعیت

شرکت مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در سال 1352 با طراحی شرکت آلمانی «بلو اندفوس» در 37 کیلومتری غرب بندرعباس احداث و به‌مرور بخش‌های مختلف آن به‌عنوان طرح توسعه ایجاد گردید؛ یکی از این بخش‌ها، طرح احداث حوض‌های خشک بندرعباس در قالب شرکت عظیم گسترش هرمز است. شرکت عظیم گسترش هرمز در منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی خلیج‌فارس و در زمینی به مساحت 130 هکتار واقع‌شده است.

زمینه فعالیت

شرکت عظیم گسترش هرمز دارا بودن دو حوض خشک به ابعاد 5/14*80*375 و 5/14*80*475 متر در کشور منحصربه‌فرد و در منطقه نیز جزء بزرگ‌ترین زیرساخت‌های صنایع دریایی محسوب می‌شود. این شرکت درزمینه‌ی تعمیرات و ساخت انواع شناورها و سکوهای حفاری فعالیت دارد.

  اهداف

عملیات اجرائی طرح احداث حوض‌های خشک باهدف ساخت و تعمیر انواع شناورهای پهن‌پیکر و اشتغال‌زایی حدود 5000 نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم از سال 1381 آغاز و با تأسیس شرکت عظیم گسترش هرمز در سال 1386 به‌عنوان مجری و سپس بهره‌بردار از آن ادامه پیداکرده است.

بر اساس تقسیم‌بندی صورت گرفته، احداث زیرساخت‌های بخش تعمیرات و ساخت این شرکت در قالب چهار فاز به‌منظور دستیابی به اهداف تعریف‌شده در دستور کار قرار داشته که در حال حاضر زیرساخت‌های فاز صفر و یک آن تکمیل گردیده است.

فاز صفر: تعمیرات دکل‌های حفاری و شناورهایی با ظرفیت کمتر از 120 هزار تن

فاز یک: تعمیرات شناورهایی با ظرفیت بالای 120 هزار تن

فاز دو: ساخت شناورهایی با ظرفیت کمتر از 120 هزار تن

فاز سه: ساخت شناورهایی با ظرفیت بالای 120 هزار تن

خدمات و محصولات

بر اساس اهداف تعیین شده شرکت عظیم گسترش هرمز در فازهای چهارگانه محصولات و خدمات این شرکت عبارت‌اند از:


خدمات فعلی:

تعمیرات انواع دکل‌های حفاری

تعمیرات انواع شناورها زیر 120 هزار تن

تعمیرات انواع شناورهای پهن‌پیکر بالای 120 هزار تن (VLCC، VLGC، کانتینر بر، فله‌بر و ...)


محصولات آتی:

ساخت شناورهایی با ظرفیت کمتر از 120 هزار تن

ساخت انواع شناورهای پهن‌پیکر (VLCC، VLGC، کانتینر بر، فله‌بر و ...)

گواهی نامه های اخذ شده

گواهینامه های مدیریت کیفیت شامل:

 ISO 9001 ، ISO 14001، ISO 45001

bg-corner